Merhaba,

Uzun zamandır ara verdim blog yazıları yazmaya. WordPress uygulamasını kullanmaya başladıktan sonra periyodik olarak yazmaya özen gösterdim bir müddet. Fakat sonra bir hosting hatası yüzünden yayımladığım yazılar kayboldu. Bu yazıların elbette benim arşivimde kopyaları mevcuttu. Ama onların tekrar yayımlanması zaman dilimi itibariyle uygun düşmedi. Ben de yayımlamadım, ayrıca yazmaya da ara verdim. Emin olamadım tekrar bir kayıp yaşamayacağımdan.

Hatanın adresi benim abonesi olduğum kendi hostingim olunca güvensizliğim daha da arttı. Netice olarak bu mecrayı keşfettim. Daha önce burada bir deneme hesabı açtığımı hatırladım. Burası daha güvenli geldi ve blog yazılarımı burada yayımlamaya karar verdim. Kişisel web sitemin arayüzünü yeniden dizayn ediyorum. O kendi hostingim üzerinden yayımına devam edecek. Ama orada bir arşiv oluşturmayacağım. Ana sayfada bir fotoğraf ve bir iki paragraflık bir içerik olacak. Buna burada yayımlayacağım yazının ilk paragrafları da diyebiliriz. Devamında buranın linkini vereceğim, takipçim buraya yönlenmiş olacak. Belki bir foto galeri de oluşturabilirim. Derdim, bir hata ile karşılaşsam bile fazla bir kayıp yaşamamak. Kayıpları tekrar yerine koyduğumda zaman dilimi itibariyle uyumsuzluk yaşamamak. Gündem dışında kalmamak.

Gündeme dair yazdıklarımızda durum farklı oluyor. İnternet ortamından silinen yazıyı tekrar yayınlayınca gündemden çok uzağa düşüyorsunuz. Zira sistem yazıyı yeni tarihli olarak kabul ediyor. Ben denemelerimde bu durumla karşılaştım. İnşallah burada daha güvenli bir arşiv ortamı ile karşılaşırım.

Daha uzun soluklu yazılarda görüşmek dileğiyle.